NKB1000-E
Kit Image
NKB1000-E
Keypad control motorized rs485
https://cachada.tu-seguridad.es/web/image/product.template/5079/image_1920?unique=6947c99
27/04/2026
27/04/2026
Not Available For Sale
notify me
Not Available For Sale
view more
Kit Image
NKB1000-E
specifications and features
General information
Type Keypad control motorized RS485
Material and dimensions
Dimensions 330 x 139 x 103 mm
Net weight 680 g
Weight with packaging 1300 g
Power consumption
Power mode AC
Voltage 100V ~ 240V
Consumption (w) 5W
Power output DC 12V
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 55 ºC
Use Indoor
Maximum humidity 90%
Inputs/Outputs
USB 2.0 1
RS232 1
RS485 2
RS422
CHARACTERISTICS (KEYBORDS)
Screen
Screen type LCD
Screen size 75.2 x 33.85 mm