DOD-220A-I
Kit Image
DOD-220A-I
Optical smoke sensor
https://cachada.tu-seguridad.es/web/image/product.template/5427/image_1920?unique=6947c99
13/05/2026
13/05/2026
Not Available For Sale
notify me
Not Available For Sale
accessories
Z-200
Z-200-H
view more
Temperature activation
78 Cº
Protection area
60 m2
Maximum Mounting height
12 m
Detectores incendio
Kit Image
DOD-220A-I
specifications and features
General information
Type Optical smoke sensor
Material and dimensions
Dimensions 42 x 100 (Ø) mm
Material ABS plastic
Net weight 100 g
Weight with packaging 110 g
Color White
Power consumption
Power mode DC
Voltage 22V ~ 38V
Consumption On 11mA
Ambient
Operating temperature -10 ºC ~ 70 ºC
Degree of protection IP40
Use Indoor
Maximum humidity 95%